Dosky

Dosky

Dosky na freestyle kolobežku sa líšia hlavne tvarom a rozmermi. Materiál, z ktorého sú dosky vyrobené je hliník ale občas sa vyskytne aj oceľ. Dosky väčšinou nespadajú do kompatibility jednotlivých dielov, takže doska je takmer univerzálna súčiastka. Treba si však dať pozor na maximálny rozmer kolieska a takiež, či je doska prispôsobená na integrované hlavové zloženie (headset). Existujú dve primárne rozdelenia dosiek, skateparkové a streetové.

Skateparkové dosky sú kompaktné a ľahké. Často sa pohybujú v šírke do 5 palcov a môžu mať rôzne výrezy po celom tele dosky. Ich konštrukcia je prispôsobná skateparkovému prostrediu a rampám. Väčšinou sa na nich nachádzajú flex brzdy, čo znamená, že sú ohybné, väčšinou vyrobené z nylónu alebo tenkého hliníka. Kompatibilita kolieska sa väčšinou pohybuje medzi priemerom 100mm - 120mm a šírkou 24mm.

Streetové dosky sú naopak odolné a ťažké. Šírka je zvyčajne 5.5 palca a viac. Typicky majú hranatý tvar, ktorý prispieva lepšej stabilite a kontrole na railoch. Pri takýchto veľkých doskách je aj veľký priestor na nohy, čo je praktické pri ťažkých dopadoch a skokoch zo schodov. Streetové dosky mávajú často fender (blatník) a dokážu zmestiť takmer všetky rozmery kolieska.

Aztek Hydra Deck
Apex Pro Scooter Deck 510
  • -15%
Blazer Pro Raider Deck
  • -30%
Ethic Erawan V2 Deck 500
Aztek Corsa Deck
UrbanArtt Butter Deck 6x23 IN
  • -57%