Fingerboardy

Fingerboardy

Vyber si fingerboard podľa materiálu a nezabudni aj na prekážky. Trénuj rovnaké triky ako na veľkom skateboarde a zlepšuj sa. Ak na začiatok nechceš priveľa investovať, začať môžeš aj s obyčajným plastovým fingerboadom. Pre vernejšie prevedenie trikov, zvoľ radšej drevený model. Rôzne prekážky ti nielenže umožnia napredovať v trikoch, ale sú aj zdrojom nekonečnej zábavy.

Plastové modely skateboardov na prsty sú cenovo dostupnejšie. Doska je vyrobená z plastu a griptape je na povrchu drapľavý pre maximálnu priľnavosť. Kolieska sú taktiež vyrobené z plastu a v tejto cenovej kategórii sa dokonca zaobídu bez použitia ložísk. Najznámejším priekopníkom v tejto kategórii je svetovo známa značka Tech-Deck. Tá všetky svoje produkty predáva pod licenciou profi skate značiek, vďaka čomu môžu mnohé fingerboardy nadobudnúť aj zberateľskú hodnotu. 

Drevené modely sú vhodné pre všetkých, ktorí si chcú pri fingerboardingu dopriať vyššiu kvalitu a príjemnejší pocit z jazdy. Dosky sú vyrobené z viacerých zlisovaných vrstiev dreva. Griptape je mäkký a penový pre lepšiu priľnavosť. Kolieska sú v lacnejších drevených modeloch vyrobené z plastu a osadené CNC ložiskami. Drahšie profi modely majú navyše kolieska z ozajstného polyuretánu. Fingerboardy z dreva si navyše môžeš vybrať v šírke akú máš rád. Užšie modely sú obratnejšie a vo vzduchu sa otáčajú rýchlejšie, širšie môžu byť stabilnejšie. Medzi najznámejšie značky patrí nemecký BlackRiver a BerlinWoord, ruský výrobca ProFB a taktiež americký TeakTunning. Niektoré komplety sú dostupné ako už poskladané a niektoré si budeš musieť poskladať sám doma. Výhodou kvalitnejších modelov je taktiež možnosť dokupovať náhradné diely. Či už nový griptape, trucky, kolieska alebo nový wrap. S fingerboard prekážkami môžeš svoje triky posunúť na úplne nový level. Vyberať môžeš z drevených alebo betónových prekážok vytvorených podľa realistických predlôh. Triky si môžeš spestriť aj s rôznymi hliníkovými railami. 

Alien Fingers Epic Gap Kicker
Stonek Bank
Stonek Bench
Stonek Boxed Planter
Stonek Box