Riadidlá na freestyle kolobežku

Riadidlá na freestyle kolobežku

Riadidlá na freestyle kolobežky sa odlišujú svojim tvarom, materiálom, kompatibilitou s vidlicou a rozmermi.

Najčastejší tvar riadidiel je Y alebo T. Každý tvar je zameraný na iné využitie či už v skateparku alebo na streete. Rozdiel v tvare robí napríklad pohodlie pri niektorých trikoch, čiže pri barspine si budeš môcť T riadidlá chytiť kdekoľvek jednoducho ale pri Y to môže byť obtiažnejšie. T riadidlá môžu byť širšie ako Y ale nie je to pravidlo.

Pri výrobe riadidiel sa používa hliník, oceľ alebo titán. Hliníkové riadidlá sú ľahké ale menej odolné, zväčša používané pre IHC kompresiu a v Y tvare. Oceľové riadidlá sú pevné, odolné ale ťažké, používané hlavne s SCS a HIC systémom. Môžu byť Y aj T. Titánové riadidlá sú ľahké, pevné ale cenovo drahšie, Používané s SCS aj HIC kompresiou a vyskystujú sa v Y a T tvare.

Čo sa týka kompatibility s vidlicou, je nutné dať pozor či sú riadidlá Standard (vonkajší priemer cca 32mm) alebo Oversized (vonkajší priemer cca 35mm). Standard riadidlá využívajú najmä IHC a SCS kompresiu a Oversized zase HIC a SCS. To či sú riadidlá kompatibilné s SCS alebo s klasickou objímkou zistíš tak, že sa pozrieš či majú na spodnom konci zárez. Ak majú, môžeš ich používať s objímkou a keď do nich vložíš adaptér (kovová vložka, ktorá vyplní zárez a tým ho eliminuje) tak aj s SCS objímkou. Ak naopak žiadny zárez nemajú, je ich možné použiť len s SCS objímkou.

Pri výbere ti odporúčame vybrať si riadidlá vhodné na tvoj štýl jazdenia, vhodnú výšku a šírku a dbať na to aby pasovali s ostatnými komponentami na kolobežke.

Ethic Trianon T 720 Polished
Tilt Sentry Pro Scooter Bar
AO Chromoly V Bar
Longway Metro IHC Pro Scooter Bar
Ethic Deildegast 720 Flat Black
Ethic Deildegast 670 Flat Black
Ethic Deildegast 720 Raw
Raptor OS Swagger Bar
  • -45%
Ethic Dryade V2 Alu Bars 570 Raw
Ethic Dynasty V2 620 Polished
Ethic Dryade V2 Alu Bars 670 Black
Blunt Union 650
Triad Smuggler Alloy Bars
  • -28%
Triad Extortion Alloy Bars