Riadidlá na freestyle kolobežku

Riadidlá na freestyle kolobežku

Riadidlá na freestyle kolobežky sa odlišujú svojim tvarom, materiálom, kompatibilitou s vidlicou a rozmermi.

Najčastejší tvar riadidiel je Y alebo T. Každý tvar je zameraný na iné využitie či už v skateparku alebo na streete. Rozdiel v tvare robí napríklad pohodlie pri niektorých trikoch, čiže pri barspine si budeš môcť T riadidlá chytiť kdekoľvek jednoducho ale pri Y to môže byť obtiažnejšie. T riadidlá môžu byť širšie ako Y ale nie je to pravidlo.

Pri výrobe riadidiel sa používa hliník, oceľ alebo titán. Hliníkové riadidlá sú ľahké ale menej odolné, zväčša používané pre IHC kompresiu a v Y tvare. Oceľové riadidlá sú pevné, odolné ale ťažké, používané hlavne s SCS a HIC systémom. Môžu byť Y aj T. Titánové riadidlá sú ľahké, pevné ale cenovo drahšie, Používané s SCS aj HIC kompresiou a vyskystujú sa v Y a T tvare.

Čo sa týka kompatibility s vidlicou, je nutné dať pozor či sú riadidlá Standard (vonkajší priemer cca 32mm) alebo Oversized (vonkajší priemer cca 35mm). Standard riadidlá využívajú najmä IHC a SCS kompresiu a Oversized zase HIC a SCS. To či sú riadidlá kompatibilné s SCS alebo s klasickou objímkou zistíš tak, že sa pozrieš či majú na spodnom konci zárez. Ak majú, môžeš ich používať s objímkou a keď do nich vložíš adaptér (kovová vložka, ktorá vyplní zárez a tým ho eliminuje) tak aj s SCS objímkou. Ak naopak žiadny zárez nemajú, je ich možné použiť len s SCS objímkou.

Pri výbere ti odporúčame vybrať si riadidlá vhodné na tvoj štýl jazdenia, vhodnú výšku a šírku a dbať na to aby pasovali s ostatnými komponentami na kolobežke.

Ethic Trianon T 620 Black
Ethic Trianon T 620 Polished
Ethic Trianon T 670 Polished
Ethic Trianon T 670 Black
Ethic Trianon T 720 Polished
AO Chromoly V Bar
Ethic Dryade V2 Alu Bars 670 Raw
Ethic Dryade V2 Alu Bars 620 Black
Ethic Dryade V2 Alu Bars 570 Black
Ethic Deildegast 720 Flat Black
Fasen Ozzi Bar 650x600 Chrome
  • -33%
Ethic Deildegast 670 Flat Black
Ethic Deildegast 720 Raw