Riadidlá na freestyle kolobežku

Riadidlá na freestyle kolobežku

Riadidlá na freestyle kolobežky sa odlišujú svojim tvarom, materiálom, kompatibilitou s vidlicou a rozmermi.

Najčastejší tvar riadidiel je Y alebo T. Každý tvar je zameraný na iné využitie či už v skateparku alebo na streete. Rozdiel v tvare robí napríklad pohodlie pri niektorých trikoch, čiže pri barspine si budeš môcť T riadidlá chytiť kdekoľvek jednoducho ale pri Y to môže byť obtiažnejšie. T riadidlá môžu byť širšie ako Y ale nie je to pravidlo.

Pri výrobe riadidiel sa používa hliník, oceľ alebo titán. Hliníkové riadidlá sú ľahké ale menej odolné, zväčša používané pre IHC kompresiu a v Y tvare. Oceľové riadidlá sú pevné, odolné ale ťažké, používané hlavne s SCS a HIC systémom. Môžu byť Y aj T. Titánové riadidlá sú ľahké, pevné ale cenovo drahšie, Používané s SCS aj HIC kompresiou a vyskystujú sa v Y a T tvare.

Čo sa týka kompatibility s vidlicou, je nutné dať pozor či sú riadidlá Standard (vonkajší priemer cca 32mm) alebo Oversized (vonkajší priemer cca 35mm). Standard riadidlá využívajú najmä IHC a SCS kompresiu a Oversized zase HIC a SCS. To či sú riadidlá kompatibilné s SCS alebo s klasickou objímkou zistíš tak, že sa pozrieš či majú na spodnom konci zárez. Ak majú, môžeš ich používať s objímkou a keď do nich vložíš adaptér (kovová vložka, ktorá vyplní zárez a tým ho eliminuje) tak aj s SCS objímkou. Ak naopak žiadny zárez nemajú, je ich možné použiť len s SCS objímkou.

Pri výbere ti odporúčame vybrať si riadidlá vhodné na tvoj štýl jazdenia, vhodnú výšku a šírku a dbať na to aby pasovali s ostatnými komponentami na kolobežke.

Ethic Trianon T 720 Black
Ethic Tenacity T 670 Black
Ethic Dryade V2 Alu Bars 570 Black
Ethic Dryade Alu Bars 670 Blue
  • -17%
Longway Hammer T Pro Scooter Bar
Longway Long John Pro Scooter Bar
Ethic Deildegast 720 Flat Black
Ethic Almasty V2 670 Raw
  • -31%
Ethic Dynasty V2 670 Polished