Servis kolieskových korčúľ  poskytujeme ako službu v našej predajni na Lužná 19 v Bratislave. V závislosti od časovej a technickej náročnosti sa spolu s vami dohodneme ako rýchlo servis spravíme. Spravidla sa servis dokončí do 3-4 pracovných dní. 

 

Servisné úkony u nás zahŕňajú otáčanie koliesok, inštaláciu nových koliesok do korčúľ,  čistenie ložísk, montáž a dopĺňanie náhradných dielov, opravu klipsní a rôzne iné.

 

Najčastejšie vykonávané úkony uvádzame nižšie.

Malý servis / otočenie koliesok (10€)

 

Malý servis je základnou údržbou korčúľ, ktorá by sa mala v závislosti od jazdenia vykonávať niekoľko krát v sezóne. Servis obsahuje tieto kroky:

- demontáž koliesok

- kontrola opotrebenia ložísk

- povrchová údržba ložísk a rámu

- kontrola a otočenie koliesok podľa miery opotrebenia

- nastavenie a dotiahnutie nožov

- očistenie korčúľ

- podľa záujmu komentár k používaniu a údržbe

 

Veľký servis (15€)

 

Veľký servis je pokročilou údržbou korčúľ. V prípade častého používania korčúľ by sa mala vykonávať  aspoň raz do roka. Táto údržba sa odporúča aj  pri citeľnom opotrebení ložísk, ich vystaveniu vlhkosti alebo potrebe domazania.

 

Servis obsahuje tieto kroky:

 

- demontáž koliesok

- kontrola opotrebenia ložisiek

- demontáž ložisiek na časti (klietka, guličky ložisiek, krytky a pod)- vyčistenie a odmastenie jednotlivých častí od prachu a drobných nečistôt v špeciálnom prostriedku

- očistenie korčúľ

- namazanie ložisiek v špeciálnom rýchlostnom oleji (podľa požiadaviek pevným mazivom)- montáž ložisiek

- kontrola a otočenie koliesok podľa miery opotrebenia

- nastavenie a dotiahnutie nožov

- podľa záujmu komentár k používaniu a údržbe

 

Poznámka: Veľký  servis sa týka iba ložisiek, ktoré je možné servisovať. Pevne zalisované ložiská nie je možné rozoberať!

 

 

Oprava klipsní

 

Ak sa ti pokazila klipsňa na korčuliach, nájdeme vhodnú náhradu a novú klipsňu na korčule namontujeme. Či už potrebujete nový rebríček alebo doťahovaciu časť, vždy nájdeme vhodné riešenie, aby si svoje korčule mohol ďalej používať.  Cena servisu ťa bude stáť cenu klipsne a jej montáž, ktorá v prípade, že ju treba nanitovať nestojí viac než 8€. Na predajni sa pokojne  zastav aj v prípade, že klipsňu, ktorú potrebuješ nevidíš v ponuke e-shopu.

 

Vyvŕtanie osiek a skrutiek so strhnutými závitmi

 

Zapečená osku alebo skrutku v ráme je často príčinou strhnutého závitu, ktorý už nie je možné imbusovým kľúčikom jednoducho uvoľniť. Osku ti z korčule kvalifikovane vyberieme a nahradíme novou.

 

Náhrada stratenej osky, skrutky alebo kolieska

 

Stratilo sa ti počas jazdy iba jedno koliesko alebo ti chýba oska? Tvoje korčule ešte nemusia byť zrelé na odpis. Vďaka tomu, že náhradné diely predávame aj na kusy, ti môžeme pomôcť aj s náhradným kolieskom a nemusíš si kvôli nemu kupovať celé nové balenie ložísk a vymedzovačov.

 

Oprava uťahovacích systémov

 

Opravíme ti aj prípadné roztrhnuté doťahovanie v tvojich korčuliach.

 

Nenašiel si spôsob opravy, ktorý potrebuješ alebo máš ešte ďalšie otázky týkajúce sa servisu? Jednoducho nám napíš prostredníctvom kontaktného formuláru vpravo alebo nám jednoducho zavolaj na 0917 945 058. Všetky naše kontaktné údaje nájdeš na tejto podstránke.

 

 

 

V prípade, že to máš do našej predajne ďaleko, korčule môžeš po predošlej dohode zaslať na adresu našej prevádzky:  Spineo.sk Korcule.com s.r.o.Luzná 19, 85104 Bratislava