Aggressive korčule USD Aeon Richie Eisler

Aggressive korčule USD Aeon Richie Eisler

 

Čaute,

moje meno je Jaro. Som z obchodu Spineo.com a dnes som si pre vás pripravil aggressive korčule USD Aeon. Jedná sa o pro model Richieho Eislera. Celé prevedenie je v cool striebornej metalickej farbe. To dáva korčuliam futuristický dizajn. Dôvod prečo sú ale korčule zaujímavé je úplne iný. Model Aeon dostupný v rôznych iných edíciách je takzvaná unibody konštrukcia. Rozdiel spočíva v tom, že celá spodná časť je ako keby zliata do jedného kusu. Preto je aj rám a aj spodná časť topánky jeden kus korčúľ. Znamená to to, že tvoje ťažisko je oveľa nižšie a ako už možno vieš, čím nižšie ťažisko máš, tým sú korčule stabilnejšie. Dôvod na to je ten, že sa bežne aggressive korčule vyrábali s takzvaným UFS rámom. UFS znamená united frame system. Ak korčule boli UFS, tak si si rám mohol jednoducho prehadzovať. V tomto prípade si síce rám nemôžeš prehodiť, ale za to máš výhodu v podobe oveľa nižšieho ťažiska, väčšej stability a nižšej hmotnosti.  Preto pre každého kto chce s aggressive kročuľovaním začať, začať skákať v skateparku alebo hľadá niečo obratné do mesta v kombinácii s možnosťou robiť triky, sú USD Aeon vhodné korčule (prezri si ponuku aggressive korčúľ na e-shope).

Členok je klasický. Má pomerne hlboký V-Cut v zadnej časti, aby ťa pustil do rôznych trikov a korčule ťa zbytočne neobmedzovali. Zatiahneš si ich prostredníctvom klasickej klipsne, suchého zipsu nad nartom, ktorý je pod uhlom 45 stupňov. Vďaka klasickým šróbikom sú klipsňa a suchý zips samozrejme vymeniteľné. Zvyšok dotvoria klasické šnúrky.

Vo vnútri je samozrejme liner alebo vnútorná topánka. Tá je od značky MyFit Fatboy a jedná sa o takzvaný second skin liner. Second skin pretože tento liner veľmi tenký a tým výborne priľne k tvojej nohe. Na trhu je dostupný aj Fatboy Liner, ktorý je hutnejší a spoľahlivo obopne nohu. V tomto prípade USD skates v spolupráci s MyFit zvolilo 2nd skin liner, ktorý je skôr kompaktný a tenký a tak vieš lepšie precítiť rôzne triky. Švy sa neprekrývajú, to znamená, že ťa korčule nebudú nikde tlačiť. Súčasťou je aj butterfly support – opora nad achylovkou  v tvare motýlika. Je priprevnený na suchý zips. a vďaka nemu máš ďalšiu oporu. Ak by sa ti lepšie jazdilo bez neho, môžeš ho z linera sňať(prezri si ponuku aggressive korčúľ na e-shope) .

Korčule sú dostupné v rôznych veľkostiach, ktoré sú zdvojené. Dostupné sú 39/40, 41/42, 43/44 a 45/46. Dôvod na to je ten, že celá špička korčúľ je neoprénová a tým pádom sa roztiahne. Vďaka tomu pokryje viaceré veľkosti a spoľahlivo ti obopne nohu. V samotnom lineri pokračujú aj šnúrky, ktoré sú úplne oddelené od šnúrok v topánke. Vďaka tomu máš absolútnu voľnosť v tom ako si korčule zatiahneš, šnúrky dokonca ani nemusíš používať. Prípadne ak ti pomôžu v tom ako ti drží členok v korčuli, tak si ich môžeš zatiahnuť pevne a naopak.

Zaujímavý prvok je vidno a v samostatnej korčuli. Okrem toho, že je klasická vložka v lineri, tak aj vo vnútri topánky pod linerom je podložka, ktorá vyzerá ako vložka. Keď ju ale vyberieš, tak uvidíš dierku, ktorá je priamo nad kolieskom a to koliesko skoro pretŕča cez dierku do topánky. To je okrem iného ďalší dôkaz o tom, že ťažisko je maximálne nízko a koliesko preniká až do topánky.  Pod pätou je tak ako je v aggressive korčuliach zvykom – shock absorber, ktorý tlmí otrasy, nárazy a prípadné dopady z veľkých skokov .

Korčule majú 61mm kolieska s tvrdosťou 88A a sú to jedny z najkvalitnejších koliesok, ktoré v aggressive korčuliach môžeš dostať. Doplnené o klasické ložiská Wicked Abec 7.

Takzvané H-Blocks alebo H-Blocky sú dostatočne odstúpené od seba. Je tam vynechaná časť pre zníženie trenia a zvýšenie rýchlosti pri trikoch. Sú taktiež extra široké. To všetko bolo možné dosiahnuť vďaka unibody konštrukcii.

 

USD Aeon sú skvelé korčule ak hľadáš niečo, na čom by si mohol začať alebo aj ak si skúsený aggressive korčuliar. To by bolo asi to najzaujímavejšie týkajúce sa USD Aeon. Ak máš ďalšie otázky, neváhaj nám ich napísať do komentára. Prípade ak korčule máš, podeľ sa so svojimi skúsenosťami(prezri si ponuku aggressive korčúľ na e-shope).

 

Potešíme sa ak nás budeš sledovať aj na Youtube, na Facebooku alebo na Instagrame.