Ako si namontovať svietiace kolieska na dvojradové korčule

Ako si namontovať svietiace kolieska na dvojradové korčule

Predstavenie svietiacich koliesok Moxi Glow

Na sklad nám prišla novinka v podobe svietiacich koliesok. Sú to kolieska od Moxi. Svietiace kolieska sme užv ponuke mali, ale od inej značky, konkrétne od značky Luminous. Ponovom máme 3 rôzne farby koliesok značky Moxi. Kolieska sedia ešte lepšie na dvojradových korčuliach, práve ich jadro by malo, byť niečim špecifické. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Máme ich v krásnej zelenej, bielej a ružovej farbe. LED svetielka sa samozrejme líšia v závislosti od farby koliesok. V zelených a v ružových kolieskach sú LEDky modré. V bielych kolieskach sú LEDky viacfarebné alebo môžme povedať, že sú dúhové. Do koliesok sa dáva magnetický vymedzovač, vďaka tomu sa samotné kolieska točia a to je v podstate klúč, aby sa kolieska roztočili. Netreba ich dobíjať, tie LEDky sú poháňané na princípe dynama, ktoré môžeš poznať z bicyklovania a pod.. 

Montáž svietiacich koliesok Moxi Glow na dvojradové korčule

V tejto časti sa dozvieš ako samotné kolieska namontovať, čo by ťa mohlo prekvapiť alebo čo poprípadne nerobiť. Ak si chceš namontovať svietiace kolieska na svoje korčule, budeš potrebovať: svoje korčulenové svietiace kolieskaložiská (súčasťou svietiacich koliesok nie sú ložiská, treba si ich dokúpiť alebo použiť ložiská zo starých korčúľ), tool (na odmontovanie kolieska a vybranie ložiska) postačí však aj obyčajný imbusový klúč.

Postup:

1) Odmontuješ koliesko, je to v celku rýchly proces. Niektoré dvojradové korčule majú zvonka podložku z jednej alebo z druhej strany. Vo videu máme dvojradové korčule Moxi Beach Bunny Watermelon, tie napríklad žiadnu podložku nemajú. Ak by tam však podložka bola, tak si na ňu treba dávať pozor, aby ti nevypadla. Moxi dokonca nepoužíva vo svojích korčuliach ani vymedzovače, takže jednoducho si vylupneš samotné ložisko za pomoci imbusáku. Ide to naozaj jednoducho. 

2) Aplikácia ložísk. Ak budeš mať novú sadu ložísk, daj si ich do nových koliesok, poprípadne môžeš použiť aj ložiská zo starých koliesok. Je len na tebe ako sa rozhodneš. Ložiská jednoducho vtlačíš. Ideálne je mať tool, ktorým vsunieš ložisko dovnútra. Treba dávať pozor, keď zatláčaš prstami ložisko dovnútra, aby si netlačil na krytky. Dobré je zatlačiť na jednotlivé hrany, ideálne však je použiť práve tool alebo imbusák. Vďaka nim sa ľahšie vtlačí ložisko do kolieska. 

3) Vloženie magnetického vymedzovača. Následne budeš potrebovať magnetický vymedzovač, bez ktorého by sa kolieska nerozsvietili. A znova ho zatlačíš na ložisko. Môžeš si opäť pomôcť už spomínanými nástrojmi. Ak budeš postupovať správne, započuješ finálny klik, ktorý ti povie, že si to spravil správne.

4) Nasadenie kolieska. Ďalej nasadíš koliesko. A opäť zašróbuješ matičku. Môže sa stať, že po nasadení všetkých koliesok, nebudú svietiť rovnomerne. Preto treba nájsť správnu mieru, kedy sa koliesko pekne rozsvieti.  Nemusíš ho doťahovať na maximum, malo by sa voľne točiť. Následne namontuj aj zvyšné kolieska, aby si zistil, ako tvoje nové kolieska svietia. 

Dúfame, že ti video spolu s článkom pomohli. V prípade otázok sa na nás neváhaj obrátiť.