Unboxing kolieskových korčuúľ Powerslide Next Marble 100 (video)

Unboxing kolieskových korčuúľ Powerslide Next Marble 100 (video)

Pripravili sme si pre teba predstavenie nového modelu od značky Powerslide. Jedná sa konkrétne o dámsky model Next Marble 100. V tomto článku ti korčule predstavíme a povieme ti v čom sa líšia od starších modelov. Samozrejme sa dozvieš aj to, pre koho sú tieto korčule vhodné. 

Model so 100mm kolieskami, ktoré sú vhodné pre každého, kto hľadá obratné korčule, na ktorých si môže dobre zatrénovať. Zároveň to však nie sú rýchlostné korčule, takže na dlhšej trase môžeš pocítiť, že sa musíš odrážať frekvenčne,. ale ako rekreačný model je ideálna voľba.

Obsah krabice:

V krabici sa nachádzajú korčule, malý sáčok s návodom, kľúčom, a samotnými náhradnými šróbmi.

Dizajn korčúľ

Dámsky model Next Marble je určený pre dámy. Bielo-ružový mramorový vzor dodává korčuliam jemný vzhľad. 

Model má TRINITY rám. Ten poskytuje trojbodové upnutie rámu, čiže v dvoch bodoch v predu a v jednom bode v zadu. Vďaka tomuto rámu majú korčule oveľa nizšie ťažisko. Bežne majú trojkolieskové korčule vyššie ťažisko a vďaka tomu je to skvele vykompenzované. Rám je vyrobený z hliníkového materiálu. Ten zaručuje korčuliam veľmi dobrý prenos energie do odrazu. 

V prednej časti sa nachádza tzv. Toe protector, ktorý je do určitej miery posuvný. Čo bolo už aj v staršom modeli. Vylepšené nie sú ani kolieska, tie aj naďalej zostávajú rovnaké. Kolieska Spinner sú taká stredná trieda od značky Powerslide.

Novinkou však je napríklad pumpovacia klipsňa, ktorá je oveľa spolahlivejšia. Horná klipsňa však zostala nezmenená. Ďalšou novinkou je samotný liner, Reaction liner, ktorý by mal mať vo vnútri oveľa viac miesta. Zmenou prešiel aj jazyk topánky. Ten je vyrobený z polyuretánovej peny, vďaka čomu je pevnejší a poskytuje dobrú oporu. Výhodou nového jazyka je aj veľké množstvo vetracích otvorov, takže bude pekne dýchať.

Čo sa týka topánky je to klasická hard boot alebo freeskate korčuľa. Je to kombinácia vonkajšej plastovej škrupiny a vnútorného lineru alebo teda vnútornej topánky, ktorá je vyberateľná, čiže taká akú poznáš z lyžiarok. Sú tam taktiež dve sady šnúrok. Jedna sada, ktorá končí v samotnej vonkajšej topánke a ďalšia, ktorá doladí spávne sedenie linera. Vnútorná topánka je anatomicky vytvarovaná a má zakomponovaný dual fit. To znamená, že špička je neoprénová a ľahšie sa prispôsobí. Ak si teda budeš vyberať korčule z rady Next, tak si budeš vyberať z dvojčísel.

TIP od nás: Ak si na hrane dvoch veľkostí, vyber si radšej tú väčšiu.

Taktiež majú odnímateľný shock absorber, ktorý tlmí otrasy. Kľudne však môžete jazdiť aj bez neho. Odporúčame si ho tam, ale nechať nakoľko zabezpečuje pohodlnejšiu jazdu.

Základné funkcie

Zaujimavé funkcie, ktoré zostali z minulého modelu sú napríklad výškovo nastaviteľný členok. Ten sa nastavuje práve prostredníctvom uvoľnenia a otočenia podložky, ktorá je v kĺbovom šróbe. Môžeš taktiež regulovať flex samotnej topánky, tým že pristrihneš vnútorné krídielka, ale pozor je to nezvratný proces.

V prípade, že máš užšie nohy a klipsňa ti príliš prevísa, vieš si ju skrátiť. Jednoducho dokážeš Jednotlivé plastíky pod klipsňou dokážeš skrátiť strihaním. To sú všetko funkcie vďaka, ktorým sa dá model do značnej miery customizovať. 

Ak ťa korčule zaujali, kľudne sa zastav na predajni alebo sa pomocou odkazov preklikaj na našu stránku, kde si ich môžeš objednať.