Ethic Erawan V2 predstavenie (video)

Ethic Erawan V2 predstavenie (video)

Kolobežka je v novej sezóne dostupná v 6 farbách zatiaľ  čo sa starší model vyrábal v piatich. Nová je farba Blue iridium a ostatné sú už dobre známe - čierna, červená, modrá, nechrome a strieborná. Farebná kominácia Blue iridium bola už na trhu v ponuke dlhšie, ale dostupná bola len ako samotná doska. V komplete má táto farba aj výnimočné zafarbené gripy, ktoré sa ako samostatný produkt kúpiť nedajú. Gripy sú úplne inovované. Volajú sa Ethic Slim Grips a nenahrádzajú pôvodny pro model. Jedná sa o tenší model s integrovanými bar-endami, ktoré sú súčasťou gripov a chránia tak lepšia riadidlá. 

Kolobežka je navyše po novom dostupná aj vo viacerých veľkostiach. Vo videu máme veľkosť M, ktorá má riadidlá s výškou 620mm. Veľkosť S je určená pre nižších jazdcov a je vybavená  riadidlami s výškou 570mm. M bude ideálna pre jazdcov s výškou 150-160cm a veľkosť S poslúži jazdcom s výškou 135cm-145cm. Ethic sa tak snaží jazdcom čo najviac prispôsobiť a vyjsť im v ústrety. Vďaka tomu môže na tejto skvelej kolobežke jazdiť prakticky každý.

Model Erawan bol vždy extra ľahký. Model V2 má 3080g. Staršia verzia vážila tesne pod 3000g. Hmotnosť sa teda mierne zvýšila, ale rozdiel je úplne zanedbateľný. Stále sa jedná o jednu z najľahších kolobežiek na trhu. 

Predtým bol model vybavený špecialitou od Ethicu v podobe ICS kompresie. Model V2 má vidlicu Legion s  IHC kompresiou. Je to tenšia varianta spomedzi Legion vidiel. IHC kompresia sa bude oveľa ľahšie servisovať a montovať. Na všetko ti stačí 6mm imbusový kľúč. V porovnaní so starším modelom už kvôli servisu kompresie navyše ani nemusíš snímať koliesko.

Kolieska Incube V2 váži síce rovnako, ale má vylepšený dizajn, ložiská Abec 9 a sedí na štandardnú 8mm osku. Headset je úplne nový. Má modelové označenie Oracle a doteraz nebol dostupný ako "aftermarket" náhradný diel. Okrem modelu Erawan je ním vybavený aj model Pandora. Súčasťou riadidiel Dryade V2 už nie je ICS ježko a tak budú vhodné pre skoro každú IHC kompresiu. V minulosti kvôli ježkovi na niektoré IHC vidlice model Dryade nesedel. 

Objímka Valkyria je klasická objímka, ktorá každému poslúži. Má oversized rozmer, tj vnútorný priemer 34,9mm. Predrezaný griptape dáva možnosť vyniknúť dizajnu. Doska má 500mm, tj 19.7palca a na šírku 12,7palca tj 12cm.