Nová technológia korčúľ K2 – Vortech

Nová technológia korčúľ K2 – Vortech

Vortech je novinka aplikovaná do kolieskových korčúľ K2. Prvý krát túto novinku K2 predstavuje v roku 2013.

Jedná sa o novo-vyvinutú technológiu ventilácie vo vnútri topánky.

Ako hovorí K2, Vortech je ventilácia, Vortech je veda, ale Vortech určite nie je trik a ani žiadna napodobenina!

Pozostáva z vetrania  v troch častiach. Prvou je škrupina korčúľ, druhou vložka a treťou vrchná časť korčule. Účel tejto technológie je viac než jasný – eliminovať pocit nepohodlia a  spotených nôh. Jedná sa jednoducho o technológiu, ktorá naozaj funguje, ktorú je vidno a predovšetkým o technológiu, ktorú budete pociťovať.

Vortech vychádza z toho, že na každej nohe sa nachádza až 250 000 potných žliaz, ktoré za deň vyprodukujú až 236 ml potu. Tak ako to K2 dokáže pri bežeckých topánkach, dokáže to aj v korčuliach.
Konštrukcia systému Vortech:

 

1. vrchná časť Vortech – vrchná časť korčule je konštruovaná tak aby bola pre nohu oporou a taktiež bola priedušná. Topánka  je konštruovaná tak, aby spolupracovala v harmónii s Vortech vložkou. Táto súhra vytvára systém, ktorý nohy udrží v suchu a bez potenia. Vrchná časť navyše obsahuje kanáliky, ktoré umožňujú teplu a potu prúdiť preč od nôh.

 

2. vložka Vortech – je celá perforovaná, antimikrobiálna vložka odsáva pot preč od nôh do kanálikov (v spodnej časti topánky , kde sa pot odparuje.  Vďaka tomu sa zabraňuje akémuk

oľvek prieniku potu k nohám / na spodok korčúľ.

3. podrážka topánky – vytvarovaná podrážka obsahuje 7 jabálikov, ktoré vpúšťajú vzduch dovnútra, 7 kanálikov, ktoré ho vypúšťaju a 7 odparovacíhc kanálikov, ktoré siahajú od špičky až po päťu.  Kanáliky v prednej časti dovnútra vháňajú čerstvý vzduch, smerom k päte korčúľ, prúdom taktiež odnášajú pot a teplo vygenerované nohou a vháňané do tohto smerou ostatnými kanálikmi.