Novinky K2 pre sezónu 2014

Novinky K2 pre sezónu 2014

K2  v novej kolekcii 2014 predstavila pár noviniek týkajúcich sa HI-LO rámov, zmenila fitness modely a predstavila nové veselé farby niektorých nových modelov. Dnes si všetky predstavíme.

 

Technológie K2, ktoré si zaslúžia pozornosť

Hi-LO – technológia– nejedná sa o nič nové. Väčšinou sa takto označuje kombinácia koliesok dvoch rôznych veľkostí v jednom ráme. Prínos spočíva v čo najnižšom ťažisku vďaka dvom menším kolieskam v prednej časti, ktoré taktiež prispievajú k lepšej obratnosti. Dve väčšie kolieska v zadnej časti potom zaručia plynulý sklz a rýchlosť väčších koliesok. Pri K2 je známe hlavne použitie vo variante s 2x100mm kolieskami vzadu a 2x90mm kolieskami vpredu.

Vďaka tejto technológii môže K2 poskytnúť korčuliarom skvelý pomer medzi rýchlosťou a obratnosťou.

Takto vyzerá HI-Lo technológia vysvetlená na názornom príklade.

 

hilo-k2-ako-funguje

 

pre zväčšnie klikni na obrázok

 

K2 doteraz Hi-Lo technológiu využívala pri tréningových a X-trainning modeloch korčúľ. V tejto sezóne má pre technológiu použitú v tomto type korčúľ názov Performance Hi-Lo technology. Charakteristická bude obratnosťou 90mm koliesok a rýchlosťou 100mm koliesok. Rozdiel medzi kolieskami je teda 10mm

 

performance-hilo-k2

 

pre zväčšnie klikni na obrázok

 

Pritom ale americký výrobca neostal. Predstavil taktiež technológiu Fitness Hi-lo technology a Youth Hi-Lo technology.

Fitness Hi-Lo sa bude vyznačovať 4mm  rozdielom medzi prednými a zadnými kolieskami. Výsledkom bude ľahko ovládateľná a obratná korčuľa, stabilná aj vo vyšších rýchlostiach.  Vzadu 84mm a vpredu 80mm.

 

 

fitness-hilo-k2

 

pre zväčšnie klikni na obrázok

 

Najprekvapivejšie asi bolo predstavenie Hi-lo technológie v kategórii detských korčúľ. Hi-lo sa v tomto prípade objaví skôr v drahších detských  korčuliach a deti vďaka nemu získajú nižšie ťažisko a s ním spojenú oveľa väčšiu istotu pri prvých korčuliarskych krokoch. Rozdiel medzi kolieskami bude opäť 4mm.

 

youth-hilo-k2

 

pre zväčšnie klikni na obrázok

Vortech systém odvetrania

– opäť zastúpený v tréningovej triede. Unikátny systém Vortech kombinuje odvetranie v bočnej časti topánky, s otvormi a systémom kanálikov v podrážke, perforovanú vložku a taktiež výduchy v zadnej časti topánky a vytvára tak unikátny a fungujúci systém odvetrania. Viac o systéme vortech v našom článku z minulého roku. 

Softboot technológia

Americký výrobca predstavil prvú Soft-boot topánku v roku 1994. Originálna technológia dáva mäkkým topánkam K2 ten najvyšší výkon a bezkonkurenčnú všestrannosť. Technológia v sebe skĺbuje priedušné, pohodlné a prispôsobivé materiály, ktoré fungujú ako druhá koža a zachovávajú si minimálnu hmotnosť. Patentovaná štruktúra korčúľ K2 dáva každému nadštandardné pohodlie, čo môžeme potvrdiť aj zo skúseností z predajne. K2-ojky jednoducho sedia ako papučky 

Zaťahovanie BOA a Speedlacing

K2 zostalo aj napriek technologickým novinkám verné veľmi dobre overeným systémom doťahovania a rozšírilo ich dokonca aj na nižšie modely.  BOA je systém doťahovania korčúľ, ktorý sa v tejto značke už osvedčil. Korčulu výborne obopne a pevne utiahne prostredníctvom ocelových laniek, ktoré ústia do otáčacieho kolieska, ktoré ich spoľahlivo natáča. BOA sa nekazí a ale keby sa aj náhodou niečo stalo, poskytuje na vady doživotnú záruku.  Pre zákazníkov je taktiež dôležité vedieť, že sa nejedná o žiadny sezónny výmysel, ale spoľahlivý a overený systém doťahovania.

boaguarantee

Rýchlošnúrovacie upínanie speedlacing je v K2 taktiež veľmi populárne. Jedná sa o systém klasických šnúrok, ktoré ústia do systému, ktorý po dotiahnutí zabraňuje uvoľneniu šnúrok. Šnúrky sú zakončené praktickou kotvičkou, za ktorú môžeš bez obáv pri doťahovaní potiahnuť. Prevísajúce šnúrky potom jednoducho schováš za suchý zips na jazyku. Šnúrky si budeš môcť uvoľniť po stlačení páčky smerom nahor (čierna časť v strede obrázku). Tento rok nájdeš speedlacing systém vo všetkých modeloch označených ako „PRO„.

k2speedlacing

 

 

Modely 2014

Dobre známa klasika pre úplnych začiatočníkov

Dámsky model K2 Athena a pánsky F.I.T. 80 sa predstavia aj v tejto sezóne. Kvalitná a pohodlná topánka s klasickým šnúrovaním určite na začiatok nesklame. 80mm kolieska sú zárukou rýchleho napredovania v technike. Škoda použitia umelohmotného rámu v ktorom sa pri odraze stratí pomerne veľa energie. Vo väčšine prípadov sa oplatí priplatiť si za kvalitnejšie korčule s hlinníkovým rámom.

 k2-athena-2014k2-fit.80

                                  K2 Athena                                                                                                                      K2 F.I.T. 80

Fitness trieda s Hi-Lo a Speedlacing

Alexis a FIT 84 je klasika. Teraz je v ponuke s označením „X“, ktoré označuje Hi-Lo rám a „Pro„, ktoré označuje rýchoupínanie speedlacing.  Hi-Lo rám kombinuje kolieska s veľkosťou 84mm v zadnej, ktorá je skvelá pre široké spektrum korčuliarov od začínajúcich až po mierne pokročilých a 80mm v prednej časti, ktoré sú zárukou extra nízkeho ťažiska a skvelej obratnosti. To z korčúľ robí okrem iného aj ideálne korčule pre začiatočníkov. Výborne ale poslúžia všetkým, ktorý preferujú obratné korčule.

k2skates_2014_alexis-x-pro-black

k2skates_2014_fit-x-pro-black

                                   K2 Alexis X Pro                                                                                                               K2 F.I.T. 84 X Pro

 

Fitness trieda s BOA skvelá aj na kvalitný tréning

BOA označuje kvalitné a praktické dotiahnutie prostredníctvom kolieska. Uplynulú sezónu sme model Alexis a FIT  s BOA z ponuky vypustili. Tento rok bude ale v ponuke K2 oveľa zaujmavejší. Okrem kvalitného systému upínania má kolieska 4x84mm. Kedže predchádzajúci Hi-Lo rám nemusí byť po chuti korčuliarom, ktorí preferujú 84mm kolieska, favorizovaný bude v tomto prípade  práve tento model.

Ďalšou veľkou výhodou je rám, ktorý pojme ešte väčšie kolieska. Maximálna veľkosť koliesok, ktorá vojde do rámu je 4x90mm a tak keď svoje 84mm kolieska zjazdíš, môžeš prestúpiť na ďalší výkonnostný level. V porovnaní s vyššou triedou korčúľ VO2 Pro alebo VO2 Boa sa potom tento model líši len typom topánky a absenciou Vortech vetrania. Pravá tréningová trieda korčúľ bude vzdialená len o jednu sadu koliesok  .

k2skates_2014_alexis-boa_blackk2skates_2014_fit-84-boa-black

                                    K2 Alexis BOA                                                                                                                  K2 F.I.T. BOA

 

 

Bestseller každého roka s Vortech technológiou

90mm kolieska, kvalitný rám a softboot topánka v modeloch VO2 sú skvelým tréningovým nástrojom. Ideálne pre mierne pokročilých a pokročilých korčuliarov. Jednoducho skvelý nástroj, ktorý ti napomôže v zvyšovaní tvojej kondičky. To všetko je doplnené unikátnou technológiou odvetrania vortech.

Model VO2 Pro sa zaťahuje prostredníctvom rýchlozaťahovacieho systému speedlacing a model VO2 BOA prostredníctvom systému spoľahlivých oceľových laniek.

k2skates_2014_v02-90-pro-mens

k2skates_2014_v02-90-pro-womens

                                       K2  VO2 Pro                                                                                                                   K2 VO2 Pro W

k2skates_2014_v02-90-boa-mens

k2skates_2014_v02-90-boa-womens

                                 K2 VO2 BOA                                                                                                                  K2 VO2 BOA W

Hi-Lo technológia + Vortech = VO2 100

Ak inklinuješ k rýchlej jazde a pozdávajú sa ti výhody Hi-Lo rámu, tento model bude pre teba. Vyber si Pro model so speedlacing šnúrovaním alebo BOA variantu, ktorú dotiahneš aj počas jazdy. 100mm kolieska vzadu sú zárukou dlhého a plynulého sklzu a rýchlosti. 90mm kolieska vpredu ti zabezpečia nižšie ťažisko  a lepšiu obratnosť. Dámska varianta v tomto prípade neexistuje. Určenie je unisex

k2skates_2014_v02-100-x-boak2skates_2014_v02-100-x-pro

                                 K2 VO2 100 X  BOA                                                                                                  K2 VO2 100 X Pro

 

100mm race modely pre ambicióznych pretekárov

Ak si už skúsený korčuliar túžiaci po rýchlej jazde a pomýšlaš aj na nejaký ten pretek, ľahké modely Radical ťa určite presvedčia. Karbónová škrupina topánok je zárukou maximálneho prenosu energie. Softboot topánka ju dopĺňa o bezkonkurenčný komfort, ktorý v rýchlostných korčuliach tak ľahko nenájdeš.

k2skates_2014_radical-100-mens-blackk2skates_2014_radical-100-womens-white

                                     K2 Radical 100                                                                                        K2 Radical 100 W 

Top model s BOA a Hi-Lo rámom

Kombináciou 110mm a 100mm koliesok získaš ten najvyšší možný model Hi-Lo rámu od K2. Radical 110 je navyše doplnený o zaťahovanie BOA, ktoré ti spoľahlivo obopne nohu. Tento model pravdepodobne v ponuke mať nebudeme. V prípade záujmu nás pokojne kontaktuj. Predovšetkým na začiatku sezóny ho s najväčšou pravdepodobnosťou bude možné stiahnuť spolu s kolekciou 2014.

k2skates_2014_radical-x-boa-green

K2 Radical X BOA

Urban a agressive – overená klasika

Poplárny park model K2 Fatty pro sa v rovnakom dizajne prenáša aj do tejto sezóny. Urban a Powerblading model IL Capo zmenil len farbu. U nás si v ponuke ponecháme pôvodný žltý model.

k2skates_2014_fatty-pro-1

k2skates_2014_il-capo-1

                                    K2 Fatty Pro                                                                                                     K2 Il Capo

Na koniec modely pre tých najdôležitejších

V ponuke sú zvýhodnené sety detských korčúľ s chráničmi a taktiež vyšší model Sk8 Hero pre chlapcov a Charm pre dievčatá. Tie K2 vyrába vo variante Pro s rýchlouťahovaním speedlacing alebo s BOA.  Modely označené s X majú dokonca technológiu Hi-Lo.

k2skates_2014_raider-pro-pack-black

 

k2-marlee-pack

                                   K2 Raider Pack                                                                                                 K2 Marlee Pack

k2skates_2014_skate-hero-x-pro-blackk2skates_2014_charm-x-pro-green

                                    K2 Sk8 Hero X Pro                                                                                   K2 Charm X Pro

k2skates_2014_sk8-hero-x-boa-blackk2skates_2014_charm-x-boa-purple

                                  K2 Sk8 Hero X BOA                                                                                     K2 Charm X BOA

Novú kolekciu K2 u nás očakávame v strede marca. Je možné, že niektoré modely budú meškať. Ak ti padol nejaký model do oka, pokojne si ho u nás na e-shope cez email alebo kontaktný formulár zarezervuj. Ak máš záujem o nejaké nezvyčajné číslo alebo model, ktorý v ponuke zrejme nebudeme mať (napr Radical X BOA) kontaktuj nás čo najskôr a s novým tovarom ho bude možné pripraviť.

Pre aktuálnu ponuk K2 korčúľ v e-shope a na predajni Korcule.com klikni na logo

 

K2 skate logo unbadge