Skate the Ring – Inline maratón na Salzburgringu (video)

Skate the Ring – Inline maratón na Salzburgringu (video)

Uplynulý víkend som sa zúčastnil inline maratónu na Salzburgringu, ktorý bol súčasťou nemeckého pohára German inline cup a taktiež rakúskeho pohára. Na štart sa v jednotlivých kategóriach postavilo spolu 250 korčuliarov a taktiež konkurencia bola veľmi dobrá.

Celý priebeh som natočil aj na kameru. Určite sa ešte dostanem k zostrihaniu videa do kompaktnejšej formy, teraz tu ale máme celý záznam.

 

Ak nemáš čás pozerať celé video, určite si ho aspoň postupne „preklikaj“, na moje vlastné prekvapenie je vcelku pozerateľné.

Aj keď som šiel v prvých častiach dosť zle pozične a zostával som vzadu, v kľúčových momentoch som si niektoré nástupy dobre „docvakol“ a napokon som sa udržal v prvej 9-člennej skupine.  Vďaka tomu som skončil popri českej repre, ktorá ma doteraz urvala skoro na každom preteku, s nemeckým reprezentantom Tobiasom Hechtom, talianom Andrea Bighinom, poliakom Pawelom Czieki a švajčiarom Friedli Yanickom.  Zo svojho výkonu stále sám nechápem a som veľmi spokojný. Čas 1:08:29 na 42km znamená priemernú rýchlosť 36,8km/h čo je pred Berlínom super (v Berlíne sa vlastne jazdia asi najrýchlejšie časy a mám tam cca 1:07).  To či mi zostali sily na cieľový finiš zístiš vo videu.