Smart váhy pre zdravý životný štýl

Smart váhy pre zdravý životný štýl

Inteligentné prístroje sú teraz súčasťou každého aspektu nášho života. Dokážeš si napríklad predstaviť svoj každodenný život bez smartphonu alebo smart hodiniek? Samozrejme, niektorí sú radšej, ak ich zariadenia nie sú chytrejšie ako oni, ale povedzme im, väčšina z nás rád používa inteligentné výrobky. A čo by mohlo byť pre takú „inteligentnú“ domácnosť lepšia voľba ako inteligentná váha? Náš článok je presne o nich.

Značka Tanita je skvelou voľbou v porovnaní hodnoty a výkonu, pretože ponúka váhy pre tri rôzne použitia. Prvá skupina váh je určená pre ľudí pre použitie v domácnosti. Pomáha motivovať používateľa k dosahovaniu cieľov zdravšieho životného štýlu. Druhý tím tvoria majitelia fitka a rôznych športovo založených podnikateľov, ktorí môžu sledovať vývoj svojich študentov. Treťou cieľovou skupinou sú lekári a ostatní zdravotnícki pracovníci, ktorí používajú váhy na diagnostické účely.

Už pri prvom použití získaš veľa informácií o zložení svojho tela, ako je svalová hmota, percento telesného tuku, bmi a dokonca aj percento svalovej hmoty. Naozaj ti  môže teda váha pomôcť na ceste k zdravšiemu a fit životnému štýlu. Jednou z hodnôt je práve percento telesného tuku, ktoré sa dnes považuje za jeden z hlavných ukazovateľov zdravého zloženia tela. Ako je uvedené v tabuľkách nižšie, zdravé hodnoty závisia od veku, ale nie sú ovplyvnené, v rozmedzí od 21% do 36% u žien a od 12% do 25% u mužov.

Energia alebo kalórie, ktoré naše telo potrebuje, pochádza z toho, čo jeme a pijeme počas dňa. Naše telo funguje v systéme ponuky a dopytu. Ak spotrebuješ viac kalórií, ako potrebuješ, zvyšná energia sa ukladá vo forme tukových buniek. Ak sa tento uložený tuk neskôr nepremení na energiu, vytvorí prebytočný telesný tuk. Zdravá strava nie je len o znižovaní uloženého tuku, ale aj o prevencii chorôb, ktoré s ňou súvisia. To samozrejme neznamená „nezmyselné“ diéty, v tele je tuk potrebný, napríklad na výrobu hormónov a na absorpciu vitamínov A, D, E a K. rozpustných v tukoch. Ak by ste chceli článok o zdravom stravovaní v budúcnosti, dajte nám vedieť v komentári. 

Teraz si predstavme niektoré z našich modelov, a to tri najobľúbenejšie. Tanita UM-040 je jednoduchší kus, ale postačujúci, ak si len chceš popri kilogramoch zmerať pomer telesného tuku, telesnej vody, svalovej hmoty, viscerálneho tuku a bazálneho metabolizmu, je to perfektná voľba. Dostupné vo viacerých funkciách pre dospelých (18 až 99 rokov) a deti (od 7 do 17 rokov).

Ďalej tu máme digitálnu váhu Tanita BC-730, ktorá meria telesný tuk, telesnú vodu, svalovú hmotu, viscerálny tuk a bazálny metabolizmus, meria metabolický vek alebo hmotnosť kostí. K dispozícii sú rôzne funkcie pre dospelých (18 až 99 rokov), deti (od 7 do 17 rokov) a športové funkcie pre každého, kto cvičí najmenej 10 hodín týždenne. Jeho zvláštnosťou je nízka hmotnosť a menšia veľkosť, takže si ju môžeš vziať so sebou na dovolenku alebo na športové sústredenie. Váha je k dispozícii v troch farbách: ružová, biela, zelená.

Tanita BC-543 je digitálna váha, ktorá ponúka funkcie rovnaké ako profesionálna váha. Vďaka systému BIA meria telesný tuk, telesnú vodu, svalovú hmotu, viscerálny tuk a bazálny metabolizmus a určuje metabolický vek, BMI alebo dokonca aj hmotnosť kostí.

Ak sa chceš dozvedieť viac o našom sortimente, navštív náš internetový obchod, alebo ak sa nedokážeš sám rozhodnúť, radi ti pomôžeme s výberom toho správneho modelu.