Freestyle kolobežky Striker

Značka freestyle kolobežiek Striker vznikla v roku 2014 a už odvtedy prináša na trh unikátne kolobežky, ktoré sú vybavené kvalitnými komponentami. Súčasťou ponuky sú kompaktné modely, ktoré sú zdrojom maximálneho výkonu v skateparku. 

Jednotlivé freestyle kolobežky majú fixnú výšku. Preto si podľa veľkostnej tabuľky vyber správny rozmer podľa celkovej výšky alebo výšky riadidiel. Jednotlivé modely sa delia na tie určené do skateparku, vybavené riadidlami v tvare Y a kompaktnejšou doskou a tie, ktoré sú určené na street / robenie trikov na ulici. Tento typ kolobežiek má riadidlá v tvare T, mierne vyššiu hmotnosť a väčšiu dosku s hranatými tvarmi. Modely s hliníkovými riadidlami majú zväčša nižšiu hmotnosť, na druhej stranie tie ktoré sú vybavené oceľovými riadidlami vydržia dlhšie. 

Kľúčový je pri freestyle kolobežkách taktiež typ kompresného systému. Závitový je najlacnejší a používa sa už len v začiatočníckych kolobežkách. Systémy IHC, HIC a SCS sú modernejšie a rozšírenejšie. IHC sa vo všeobecnosti používa na užších riadidlách. SCS je najpevnejší kompresný systém zo všetkých a keď chceš ušetriť niečo z hmotnosti, vyber si verziu so systémom HIC.