FR Skates Kolieskové korčule FR Skates

Kolieskové korčule FR Skates

Kolieskové korčule FR Skates vznikli ako pokračovanie francúzskej značky Seba. Stoja za nimi stále tí istí francúzski nadšenci, ktorí stáli pri vzniku kultovej freestyle značky. 

Inline od FR Skates sa preslávili hlavne vďaka modelovej rade FR (freeride). Ich pevné plastové vonkajšie topánky používajú overený tvar v kombinácii s pohodlnou vnútornou papučou. Vďaka rôznym kombináciám klipsní, rámov a koliesok si na svoje prídu pokročilí korčuliari, ktorí hľadajú niečo prémiové a taktiež začínajúci jazdci, ktorí na začiatok nechcú investovať priveľa.

Tam sa rozvoj mladej značky ale rozhodne nezastavil. Vývoj pokračuje a súčasťou ponuky sú okrem iného aj modely pre deti, freestyle slalom špecializované modely nesúce názvy pro korčuliarov ako Igor alebo Daria. 

Zaujímavá inovácia je napríklad aj modelová rada UFR, ktorá spája výhody UFS systému(united frame system) upnutia rámu známeho z aggressive korčúľ s bežnými freeride korčuľami. Vďaka tejto rade môžeš teda ťažiť z výhod pevnej plastovej mestskej topánky a využiť rámy určené na skákanie alebo powerblading.