Ako to začalo

Moje meno je Jaromír Ščepka a vzťah k športu som mal už od malička. Keď som mal 8 rokov, rodičia nás s bratom prihlásili na ľadový hokej. Za HK Ružinov som hrával hokej až do svojich 15 rokov a tu boli položené všetky moje korčuliarske základy. Pri hokeji to samozrejme neskončilo a ako tínedžer som si vyskúšal rolu hokejového rozhodcu alebo tiež hrával florbal. 

Jaro

Na kolieskových korčuliach som jazdieval už popri hraní hokeja a bol to skvelý spôsob ako sa zabaviť alebo si zlepšiť v lete kondičku. Naozaj mi ale učarovali keď som mal 18 rokov a vďaka kamarátovi sa dostal na prvý rýchlokorčuliarsky pretek. Konal sa neskoro večer v rakúskom Laa an der Thaya. Na 5-kolieskových korčuliach s mäkkou topánkou som bol samozrejme skúsenými pretekármi porazený až o niekoľko kôl. Už vtedy som ale vedel, že takéto pretekanie by ma určite bavilo. Počas prvej sezóny som ešte vyskúšal pár lokálnych pretekov v okolí Bratislavy. 

InlineBSS
Začiatky klubu InlineBSS

V nasledovnej sezóne som sa dokonca stal členom bratislavského inline klubu BSS a celý kolotoč sa roztočil. Vďaka skvelej partii som sa mohol pravidelne zúčastňovať pretekov na Slovenku, v Česku, Rakúsku, Poľsku a v ďalších krajinách. Po niekoľkých rokoch som dokonca vďaka klubu mohol okúsiť trénovanie s oveľa profesionálnejšie zameranými korčuliarmi z Viedne. 

preteky

Prvé pretekárske úspechy začali pribúdať a v roku 2009 som sa vďaka tomu dokonca mohol zúčastniť Majstrovstiev Európy v belgickom Oostende. Na konci tejto úspešnej sezóny som dokonca zvíťazil v inline kategórii na košickom Maratóne Mieru a to ešte po nepríjemnom páde. 

V nasledovnom roku som sa na prešovských pretekoch  stal majstrom Slovenska v inline maratóne a v tej istej sezóne získal 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v inline polmaratóne.

MSR

Moja korčuliarska vášeň napokon vyústila do e-shopu Korcule.com, ktorý som začal spravovať počas 4. ročníka svojho vysokoškolského štúdia. Vedel som, že vďaka svojim skúsenostiam dokážem zákazníkom odovzdať know-how aké nemá nikto iný. Tak ako pomaly pribúdali skladové zásoby, nastal aj koniec môjho štúdia na vysokej škole a musel som sa rozhodnúť ako ďalej. Uvedomoval som si dôležitosť fyzickej prítomnosti obchodu a tak som sa rozhodol pre otvorenie kamennej predajne. V auguste 2012 tak uzrela svetlo sveta aj fyzická podoba obchodu Korcule.com na Černyševského ulici v Bratislave. Obchod som sa rozhodol vybudovať na základe odborného poradenstva založeného na skúsenostiach, ktoré som nabral počas svojej rýchlokorčuliarskej kariéry a ktoré som týmto spôsobom mohol odovzdať ďalším zákazníkom. Okrem odborného poradenstva som vždy dbal na to, aby naša ponuka obsahovala kvalitné a spoľahlivé produkty. Ku kvalitným službám v obchode od začiatku pribudol aj servis a tak sme aj s pomocou otca dokázali mnohým korčuliarom spríjemniť ich športový zážitok. 

Predajňa

Moja pretekárska kariéra sa tým ale neskončila. I keď bola ovplyvnená tlakom, ktorý každý podnikateľ pozná, podarilo sa mi aj vďaka doplneniu cestnej cyklistiky do tréningového nasadenia získať 2.miesto na 100km korčuliarskych pretekoch v mníchovskom Oberschleißheim. Dlhé trate sa mi zapáčili a v Nemecku som svoje štastie skúsil na ďalších 100km okolo Lužických jazier (Lausitzer Seenland). Tentokrát som na 104km trati dokázal dokonca zvíťaziť s časom 3h 4 min a priemernou rýchlosťou 34km/h. 5 hodinový vytrvalostný pretek na brnenskom automodrome a 2. Miesto bolo už len príjemným spestrením úspešnej sezóny. 

Vedel som, že na to, aby obchod obstál v konkurencii, bude nutné rozšíriť ponuku a snažiť sa osloviť aj ďalľších zákazníkov. V roku 2015 sa Korcule.com rozšírilo o českú verziu e-shopu, vďaka ktorej vznikla aj značka Spineo. K tej neskôr pribudla aj maďarská a rumunská jazyková mutácia e-shopu. Tak ako obsluhované krajiny, rástol postupne aj sortiment obchodu a Korcule.com sa vyprofiloval ako obchod pokrývajúci viaceré akčné športy a okrem inline korčúľ v ponuke pribudli aj dvojradové korčule, skateboardy a freestyle kolobežky. 

Po ôsmich rokoch na Černyševského prišiel čas predajňu presťahovať do väčších, krajších  a profesionálnejších priestorov. S presťahovaním sme neskôr inovovali aj e-shop, ktorý nám dovtedy slúžil celý ten čas. S prechodom na nové e-shopové riešenie sme navyše rebrandovali aj samotný slovenský e-shop a zjednotili tak všetky názvy pod samotné Spineo. S písaním nášho Spineo príbehu ďalej nám už pomáhate aj vy, naši zákazníci, ktorým sme vďační, že sme sa dostali tam kde sme. My urobíme všetko preto, aby sme naďalej poskytovali špičkový zákaznícky servis, prispievali k rozvoju akčným športov a zabezpečovali širokú ponuku nových a kvalitných produkov.